Vybíráme svatební prsteny

Svatba je velkou a pompézní událostí v životě každého muže a ženy. Svatební den, by proto měl být vskutku příjemnou vzpomínkou na uzavření sňatku mezi dvěma lidmi, kteří se rozhodli spojit své cesty životem. Ovšem není dobré si nic nalhávat a uvědomit si, že se samotnou svatbou je spojeno více než jen kupa skvělých a nezapomenutelných zážitků. Jedním z nejdůležitějších aspektů, takovéhoto významného dne je rozhodně svatební prsten, který je nezbytnou součástí každého obřadu. Pokud tedy momentálně řešíte výběr svatebních prstenů, je zde několik zásadních věcí, na které byste si při výběru měli dávat velký pozor.

 

Jak vybrat svatební prsten?

Mezi klasické svatební prsteny patří ty, které jsou vyrobeny ze zlata nebo stříbra. Muži nejčastěji svým partnerkám vybírají prsteny, které mají velké kameny. Ženy jsou občas ovšem až příliš opatrné a tak se stává, že drahý prsten s velkým, ale poněkud nepraktickým kamenem, bude ležet ladem doma v šuplíku. Tyto prsteny se také často ničí a v případě, kdy se vám v průběhu let změní obvod prsteníčku, lze takovéto prsteny pouze těžko upravovat. Kvůli tomu, dávají lidé přednost raději prstenům, které jsou například z bílého zlata či o poznání levnější chirurgické oceli. Prsteny z chirurgické oceli, se ovšem spíš věnují jako zásnubní než svatební. Bílé zlato se ovšem těší velkému zájmu. Proč tomu tak je? Je tomu zejména proto, jelikož se tyto prsteny mohou v budoucnu upravovat podle toho, jak se změnil obvod vašeho prsteníčku. Dále také netrpí různými odřeninami či typickým „zčernáním“, které po čase trápí i stříbrné či zlaté šperky.

b3d41b57-14f1-4353-b4e1-c11d1f0e34c1

 

Certifikát pravosti

Už si z vás někdy utahovala blízká přítelkyně, protože se jí nezdál váš zásnubní či snubní prsten pravý? Pokud ano, je zde řešení, které potěší jistě každou ženu, která se chce před svými kamarádkami pochlubit pravostí svého šperku, který jí věnoval její milovaný budoucí choť. K prstenům, jak zásnubním tak snubním je často vydáván takzvaný certifikát pravosti, který usadí každou nevěřícnou kamarádku.

Leave a Reply