Jaké náušnice do práce a jaké na večírek?

posted in: Jaký vybrat šperk | 0

Kdyby muži nosili šperky v takové míře jako ženy, jistě by neměli tolik času na sledování fotbalových zápasů a na sezení v hospůdkách u piva s přáteli. Jejich výběr k outfitu není snadný a ženě zabere minimálně 10 minut u zrcadla. Proto pánové, pro příště, až na ženu budete zpod schodů hulákat, ať si pospíší, že jinak ten koncert nestihnete, mějte pochopení. Třeba se zrovna zasekla na výběru náušnic. Jaké náušnice byste si vybrali do práce a jaké na večírek?

Náušnice by vám v práci neměly překážet a způsobovat nekomfort

Stejně jako si na běžné nošení v práci neobléknete nádherné plesové šaty, nevezmete si ani příliš luxusní a výjimečné šperky. Ty ponecháte ve šperkovnici na mnohem slavnostnější události, tedy jen  v případě, že zrovna nejdete šéfa požádat o vyšší plat. Pak  doporučujeme blýsknout se alespoň těmi náušnicemi! Protože však v práci většina z nás preferuje pohodlí, aby se mohla naplno soustředit na své pracovní úkony, doporučujeme náušnice jednoduššího stylu, náušnice drobnější a z materiálu, jehož dlouhodobé nošení vám nezpůsobí zčernání kůže nebo alergii (v tomto případě je nejlepší ušlechtilá ocel, která je vhodná i pro velmi citlivou pokožku). Ženám, které v práci nosí vlasy většinou rozpuštěné, nedoporučujeme dlouhé visací náušnice,  které by se jim mohly do vlasů zaplétat a stejně by nevynikly. I tak se však můžete náušnicemi blýsknout. Pochvala od kamarádky nebo klientky vám bude zárukou, že jste si ráno dobře vybrala.

 

Na večírku hrají náušnice hlavní roli

Na večírku však platí – čím nápadnější náušnice, tím lépe. Vybírat byste si je měla podle outfitu i účesu. Pro slavnostnější chvíle můžete zvolit třeba dlouhé visací náušnice, kterých si všichni všimnou. Dlouhé visací náušnice jsou doporučené i ženám s kulatějším obličejem. Pokud si tyto ženy k dlouhým náušnicím vyčešou i vlasy nahoru do drdolu, docílí tím výrazného zeštíhlení obličeje. Na večírek tedy náušnice rozhodně větší, nápadnější i dražší.  Vždyť spolu s vaším outfitem a vaší slavnostní náladou budou hrát hlavní roli.

175813-Luxury-Diamond-Earrings

 

Jak (ne)ztratit náušnice

Ať už v práci nebo na večírku, náušnice se rády ztrácejí. To je velká škoda. Protože to většinou ženy zjistí až doma při odličování. Chybějící náušnice je pak nemilou připomínkou na jinak zábavný a podařený večírek. Jak tedy náušnice neztratit? Důležité je jejich dobré zapínání. Proto pokud se vám někdy ztratily náušnice z důvodu, že se samovolně odepnuly a z ouška vypadly, pro příště si zapínání vybírejte lépe. Existuje spousta druhů zapínání, čím je rafinovanější, tím lépe pro vás. Mezi nejlepší patří náušnice se zapínáním na šroubování (tak zvaný balónek) nebo náušnice na klapku. V případě, že zjistíte, že se vám náušnice samovolně odepínají, nikam je pro jistotu nenoste, dokud tento problém nevyřešíte.

Leave a Reply